Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Nenuťte ženy rodit doma

31. 10. 2018 23:30:25
Vraťte porody do rukou těhotných žen a porodních asistentek. Věřte, že tím přispějete ke štěstí rodin, k sebevědomí žen jako matek.

Vážený pane profesore Pirku, vážený pane profesore Pafko, vážený pane profesore Zimo, vážená paní docentko Krámská, vážený pane doktore Dvořáku, vážený pane profesore Hájku, vážený pane profesore Cvachovče, vážený pane profesore Škrho, vážená paní profesorko Haškovcová, vážený pane profesore Pařízku, vážený pane doktore Křepelko, vážený pane doktore Čihaři, vážený pane doktore Knore,

se zaujetím jsem se seznámila s webem https://www.porod-doma.cz, na kterém jste se vyjadřovali k porodům doma. Velmi si vážím Vašeho rozhodnutí věnovat se tak náročnému povolání, u kterého bývá na počátku velkou motivací pomáhat lidem, zachraňovat lidské životy, mnohdy doprovázené zkušenostmi, ať již vlastními či blízkých. Velmi bych Vám přála, abyste našli pro svá povolání, která jsou životním posláním co největší oporu, ať již od svých zaměstnavatelů, zřizovatelů či blízkých, abyste mohli svoji práci vykonávat kvalitně v bezpečném a klidném prostředí.

Ráda bych Vás seznámila s naším rodinným příběhem. Porodila jsem tři děti, všechny tři v porodnici. Až do mého třetího porodu jsem plně důvěřovala lékařům a vycházela maximálně vstříc jejich doporučením a potřebám. Až do mého třetího těhotenství jsem se dokázala z mateřství a rodičovství radovat. Mé třetí dítě se ovšem narodilo ve 24. týdnu těhotenství a celá naše rodina na vlastní kůži zažila nejenom naši špičkovou technickou léčbu, nýbrž i povýšenost a rozporuplnost zdravotnického personálu.

Moje matka porodila své první vytoužené dítě v porodnici. Vzhledem k tomu, že lékařka prohlásila „do vizity to dáme“, napřela do tohoto rozhodnutí všechny své síly a povedlo se, narodila se Eva, šest dnů před Štědrým dnem. Tři dny po Štědrém dnu zemřela v porodnici na krvácení do mozku následkem násilně vedeného porodu. Nebudu Vám dále popisovat, jaký dopad měla tato zkušenost a odmítnutí odpovědnosti personálu na moji matku a následně celou rodinu. Moje matka již zemřela, lékařka, která do jejího života takovým způsobem zasáhla stále žije a možná netuší, jako mnozí další.

Vraťte porody do rukou těhotných žen a porodních asistentek. Věřte, že tím přispějete ke štěstí rodin, k sebevědomí žen jako matek a umožníte jim tak vychovávat zdravé, svobodné a zodpovědné potomky, kteří tvoří základ demokratické společnosti. Věřte, že když budou lékaře potřebovat, rádi se na ně s důvěrou obrátí. Pokud Vám ovšem Váš strach nedovolí jim jejich odpovědnosti vrátit, nečekejte ani vy, že budete žít ve svobodné společnosti.

S pozdravem

Ivana Antalová

Autor: Ivana Antalová | středa 31.10.2018 23:30 | karma článku: 13.75 | přečteno: 1011x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Úmyslná konstrukce dezinformace?

Minule jsem psal o tom, jak na stránce MVCR, kde se vysvětluje pojem Dezinformace dochází k nešťastné dezinformaci. Autor klíčového textu chce vzbudit dojem, že slovo dezinformace je ruského původu.

22.3.2023 v 15:05 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 593 | Diskuse

Zdenek Horner

Důvěřuj, ale prověřuj aneb Dezinformace v dějinách

Na stránkách MVCR lze nalézt základní informaci o pojmu Dezinformace. Bohužel tato klíčová počáteční informace je vlastně sama dezinformací. Je to velmi smutné a alarmující, jaké odborníky nechá ministerstvo veřejně informovat.

19.3.2023 v 23:15 | Karma článku: 24.85 | Přečteno: 502 | Diskuse

Zdenek Horner

Příčetnost země na rozcestí

Začali jsme kdysi Sametovou revolucí, kdy jsme se kasali, že nejsme jako oni. V nové době jsme se nedokázali vypořádat s neonacisty a dalšími různými hatery. Martin Konvička dodnes učí na JU, ale děkana Ševčíka odvoláme...

15.3.2023 v 3:27 | Karma článku: 32.80 | Přečteno: 544 | Diskuse

Zdenek Horner

Záporná valorizace aneb sáhnout si na kamna

Nabízím vládě a pozornosti konzervativců všech vyznání další nástroj k vyřešení bídy a inflace v naší zemi. Nic za to nechci, protože logickou úvahu není vhodné patentovat, aby k ní byl komplikovaný přístup a nikdo se jí nechopil.

14.3.2023 v 14:03 | Karma článku: 24.62 | Přečteno: 531 | Diskuse

Zdenek Horner

Důchodová reforma je jednoduchá brnkačka

Důchod je zásluhové hodnocení celého života jedince. Zapomeňte na solidaritu. Solit dary bychom mohli do nekonečna, a to rozhodně dělat nebudeme, protože konečně většina. Je třeba zavést skutečnou nerovnostářskou rovnost.

13.3.2023 v 7:30 | Karma článku: 23.71 | Přečteno: 596 | Diskuse
Počet článků 19 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2729

https://ivanaantalova.wixsite.com/pivilka-ivka

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Být nahý před diváky není žádná kratochvíle, ale ani hrůza, říká Zounar

Herec Martin Zounar (55), který v Ordinaci hraje doktora Bobo Švarce, se opět svlékne. Poprvé se před kamerami objevil...