Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Santa1

Součástí přirozeného průběhu věci je,

že občas dítě zemře a občas zemře také matka. Je nesmysl někoho kvůli tomu tahat po soudech. Chceš to - máš to. Samotný následek je největší trest. Díky bohu za každou ženskou, která je ještě ochotná mít dítě. Tím vším humbukem kolem porodů a přehnanou zodpovědností se dosáhlo jedině toho, že děti mít nechtějí. Tahle společnost je totálně v rozkladu, ale zároveň totálně přeregulovaná. Vraťmě probůh přirozeným věcem přirozený průběh, jinak směrujeme k zániku.

Jen bych ještě připomněl, že jediná možnost, jak legálně anonymně porodit dítě je nechodit na žádné prohlídky, porodit ho někde doma, nebo na WC a odložit ho do babyboxu. Opravdu věříte tomu, že se všechny takové porody podaří? Že se najdou všechny mrtvolky z těch nepodařených pokoutných porodů? Tohohle pokrytectví mám už plné zuby.

+1/0
1.6.2012 16:32

Smrtečka

Když je vůle, jsou i prostředky

Zajímalo by mě, kdy ti chytří pánové lékaři přestanou pořád dokola vířit vody rozhořčení o tom, proč je porod doma nebezpečný, a začnou něco konstruktivně měnit na neuvěřitelně zastaralých názorech a postupech, které v českém porodnictví panují. Doporučuju pozornosti projekt jihlavské nemocnice, která se pokusila asi jako jediná vyjít matkám vstříc a zavedla spolu se serverem Babyweb.cz do praxe iniciativu Přirozený porod v porodnici. Nebylo to až tak těžké, vážně. Stačilo jen, aby pár chytrých pánů pročetlo medicínské výzkumy Světové zdravotnicé organizace a uznalo, že ženy nejsou jen tupé lidské inkubátory. http://i-vysocina.cz/zpravodajstvi-jihlavsko/video-jihlavska-nemocnice-predstavila-domaci-porodni-pokoje

Ačkoli to má do dokonalosti stále daleko, je to pořád tisíckrát lepší než páně Cabrnochovo plané rozhořčování se nad tím, že některým matkám prostě došla trpělivost a odmítly se nechat přikurtovat ke křeslu v porodnici a podřídit se tomu, že jim vlastní dítě po porodu odnesou.

+3/0
1.6.2012 16:16

mevak

Re: Když je vůle, jsou i prostředky......? ?

Domácí porody v domácích pokojích......jenže jaksi v prostředí porodnice. Není to jaksi na palici ? Co to je pak za " domácí porod " ?    :-)

0/0
1.6.2012 21:39

Nina Krásná

Cabrnoch do toho nemá co kecat

to je v zásadě fakt. Ať si každá žena rodí kde chce, ale ať za to taky nese zodpovědnost. Když něco ohrozí život novorozence v porodnici, na porodníka je okamžitě podána žaloba (o "odpovědnosti matky", tolikrát omílané tady v diskusi, nikdo ani necekne). No a když se něco pokazí doma, ať se státn zástupce podá žalobu na matku. Ať pak dokáže, že neusmrtila svoje dítě z pohodlnosti nebo z bezohlednosti. Před zákonem má být rovnost, a všichni budou spokojení.

+4/0
1.6.2012 15:54

Petr-liska

omyl

"Pokud se ovšem k porodu přistupuje jako k patologii již od začátku, jak

se tomu v našich nemocnicích většinou děje, pak se není co divit, že se

to patologiemi v našich nemocnicích jen hemží"

Největším problémem je to,že z "fyziologického" porodu se může stát během několika minut porod "patologický". Tento fakt nedokáže nikdo ovlivnit.

+2/0
1.6.2012 15:36

Bobstajn

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Od konce 2. světové války, kdy perinatální úmrtnost byla vyšší než 60 ‰, což odpovídalo úrovni perinatální péče v málo vyvinuté zemi, klesla její hodnota do r. 1989 na 9,9 ‰ a do r. 2001 až na 4,3 ‰ a v roce 2009 se dostala na 1,9 ‰, čímž se ČR zařadila mezi země s nejnižší perinatální úmrtností na světě. Chcete mi tvrdit, že pokud by se porod dostal do rukou čistě ženám a jejich rozhodnutím, že by tato čísla dále klesala nebo by alespoň nestoupala?

+3/0
1.6.2012 14:39

Bára33

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Je zajímavé, že v evropských zemích, kde se rodí doma bez problémů (vybírá si to tam cca 5 - 10 % žen), že úmrtnost novorozenců na stejné úrovni jako u nás

+2/0
1.6.2012 14:56

drunek_angel

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Hmm pokud vim, tak statistiku maji podobnou jen v Norsku a tam se tolik doma nerodi. V nizozemi se treba doma rodi a tam maji tusim o jedno promile horsi vysledky.

+2/0
1.6.2012 15:10

Bára33

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

vydržte, najdu link na článek, který byl před časem na idnesu, kde odborník vysvětloval, jak si naši lékaři jinou metodou statistiky vylepšují výsledky - a pokud se vezme stejná statistika, jsme na to zcela stejně jako země, kde se rodí doma (tedy ty západoevropské - aby to někdo neagumentoval afrikou)

+2/0
1.6.2012 15:22

drunek_angel

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Drzim :-) Ja zas videl oduvodneni ze u nas se dela hodne predporodnich vysetreni a rizikovky a postizeni se filtruji. Ze to neni statistikou.

+1/0
1.6.2012 15:43

Bára33

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

jeden link - ta statistika novorozenecké úmrtnosti:

http://zpravy.idnes.cz/novorozenecka-umrtnost-u-nas-neni-tak-nizka-jak-se-cesko-chlubi-psf-/domaci.aspx?c=A111216_204559_domaci_taj

+1/0
1.6.2012 16:13

drunek_angel

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Tak mi prijde, ze to neni o promile horsi, ale o 4 ...

+1/0
1.6.2012 16:22

hoho11

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

statistiky jsou různé. asi hledáte tento článek http://zpravy.idnes.cz/novorozenecka-umrtnost-u-nas-neni-tak-nizka-jak-se-cesko-chlubi-psf-/domaci.aspx?c=A111216_204559_domaci_taj

zde je jsou zase úplně jiná čísla http://www.svetdnes.cz/zebricek/umrtnost-novorozencu.html

co se týče nizozemí tak cituji z článku na novinkách -  "Zřejmě nejvstřícnější zemí, co se týče domácích porodů, je Nizozemí, kde je vždy pro případ pohotovosti připravena u domu rodičky sanitka." a dále - " Až třetina domácích porodů ale stejně končí v odborném zařízení, protože se vyskytnou problémy – vysoký tep plodu nebo potřeba ulevit přílišné bolesti epidurální anestezií."

+1/0
1.6.2012 16:04

tanker d

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Ve které evropské zemi so rodí DOMA na GAUČI? Proboha, tenhle hoax tady koluje jako svátost. Rodí se v porodních domech, v SRN to bývají části komplexů nemocnic, jen s jiným personálem, a pravděpodobně (odhaduju) s jiným rozpočtem, ale s možností kdykoliv v průběhu minut dovézt kolabující matku a dítě na operační sál. A rodí takhle v SRN JEDNO PROCENTO RODIČEK. Toliko k vašemu věčně omílanému "ve světě se rodí doma". ANO rodí, v Angole a Afghánistánu. Tam donedávna ženské do nemocnic přímo nesměly v žádném případě, prostě něco tak zbytečného jako ženská se neléčilo, škoda investice. Bože můj... to je pokrok... Rv

+1/0
2.6.2012 9:34

bubuli

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Ve které zemi se rodí doma na gauči? Třeba v Německu, Rakousku, Holandsku, Finsku, Švédsku... Porodní domy NEBÝVAJÍ součástí nemocnic (to je oblíbený mýtus, stejně jako pojízdné operační sály v Holandsku).

Ono se už leccos dá ověřit, už to nefunguje jako dřív, kdy pandochtor byl bůh a co řekl, bylo svaté, tudíž se o tom nesmělo přemýšlet...

0/0
3.6.2012 17:24

tanker d

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Ostatní země nekomentuju, ale narozdíl od vás bydlím s SRN a rodila jsem tu tři děti. Narozdíl od vás jsem se nikde v Německu nesetkala s porody doma na gauči, 99 procent rodiček jde normálně do porodnice, ten zbytek do porodních domů, jeden z nich jsem viděla v komplexu nemocnice, kde jsem rodila dvě z dětí. Při rozhovorech s četnými německými známými se na mě dívají jako na UFO když se zeptám, jestli někdy slyšeli o tom, zda někdo rodil doma. "JAK DOMA?" je nejčastější protiotázka... Tak asi takhle: dnes, když je k dispozici internet a komunikace lidí napříč světem bez ohledu na hranice je běžná, si už nemůžete vymýšlet nějaké zkazky, protože se vám může klidně stát (jako teď) že si naběhnete a ostuda bude nemalá. :-)

+2/0
3.6.2012 17:37

žepré

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Není to pravda, co tvrdíte. Viz: http://de.wikipedia.org/wiki/Hausgeburt

0/0
20.6.2012 22:49

0xf

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

je dulezitejsi cislo nebo moznost se rozhodnout... nepochybne toho nektere budou litovat ale clovek je svobodnej ne?

+1/0
1.6.2012 15:37

tanker d

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

když jde jen o vás, rozhodujte po libosti. tam, kde začínají práva dítěte ale končí vaše. vybírat si z plezíru a umanutosti něco, co jiného stojí život - neetické, sobecké, arogantní. smíte si samozřejmě vybrat, že se stanete vrahem vlastního dítěte. ale pak za to mějte i zodpovědnost. nikoliv morální ale trestní. vaše osobní rozhodnutí - vaše osobní zodpovědnost.

Aby dítě nebylo jen kus hadru, který někomu "patří" a je vydán na milost a nemilost jeho náladám a chutím.

+2/0
2.6.2012 9:42

Osszever

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Další svatý bojovník za Velkou Pravdu. Ženy jsou svobodnými občany a mohou si samy vybrat, kde budou rodit, ať už z osobních nebo jiných důvodů. Třeba je odpuzuje arogantní a nevšímavý personál, absence soukromí, aj.

0/0
1.6.2012 23:48

tanker d

Re: Statistika nuda je, má však cenné údaje...

...to dítě pro vás je nedůležité? Nemá cenu? Jakou cenu má lidský život? Menší než nějaké dojmy a pocity?

+1/0
2.6.2012 9:48

sara_p

za pár hodin doma??? kde jste to slyšel?

Kdyby to bylo, jak píšete, že v případě fyziologicky bezproblémového porodu v nemocnici nikdo nespěchá, vše je milé a přirozené a matka může jít v řádu hodin domu, pak by asi takový problém nebyl. Pokud se musí matky rozhodovat jen mezi šílenou nemocnicí, kde jsou často nepříjemní, na rodičku tlačí ap., a pohodou doma, tak se nedivím, že se rozhodnou pro porod doma. Kdyby to tak nebylo a mohl porod proběhnout mile a soukromě i v nemocnici, tak by většina matek využila tuhle příležitost mít doktora po ruce.

+2/0
1.6.2012 14:15

rising_tiki

Re: za pár hodin doma??? kde jste to slyšel?

ale ono to tak v některých porodnicích je..

+1/0
1.6.2012 15:10

DADAnce

Šmankote, čeho jsem se to dočkala!

Že snad budu v něčem souhlasit s někým z ODS... No jo, už je to tak.:-/

0/0
1.6.2012 14:07

kelner

Fysiologický proces

Porod je pochopitelně fysiologický proces. Bylo by dobré porovnat úmrtnost v minulosti při porodech doma a dnes v porodnicích. Vzhledem k tomu, že nehodlám léčit svůj zápal plic zábaly a dávám přednost léčení antibiotiky, nevidím důvod vystavit svou ženu a nenarozené dítě většímu nebezpečí při porodu doma. Přiznávám, že výdělek porodních asistentek při domácích porodech mě nezajímá, preferuji zdraví a život nejbližších.

+8/0
1.6.2012 13:40

jita

Přečetla jsem část diskuze a mám také jeden příspěvek

Jde o mojí sestru- naštěstí to přežila. Když se rozhodovala kde rodit, nikdy by jí nenapadlo, že by mohla doma. A to má doma lékaře. Provrodička, vybrala si porodnici - kamarádky doporučily, měly vyzkoušené. Když začala rodit, po cca 6 hodinách, muž jí odvezl do porodnice - do té doby vše postupovalo v pohodě. V nemocnici měla PA, která byla zkušená vedla jí a sice se postup zpomalil, ale pořád to šlo. Udeřila 8. hodina ráno - změnila se směna. Přišla nová PA, nový lékař - PA sotva opustila brány školy a lékař no mladší než její muž, kdo ví jestli měl atestaci. Porod se zastavil - nezkušenost PA udělala své. Nebylo ani 12 hodin od začátku - nedokončená 1. fáze a přišlo rozhodnutí - je to pomalé, uděláme císařský řez. Monitor, vše bylo v pořádku, prvorodičkám porody trvají déle, ale rozhodnutí je rozhodnutí. Přesně 12 hodin pro začátku udělali císaře. 4. den sestru propustili domů - s horečkou 38°C. Personál o tom věděl a prý je to normální.

Sestra byla doma 2 dny a stav se zhoršoval

+1/0
1.6.2012 13:30

Tramp_007

Re: Přečetla jsem část diskuze a mám také jeden příspěvek

Jak nezkusenost PA zastavila porod?

0/0
1.6.2012 13:39

jita

Re: Přečetla jsem část diskuze a mám také jeden příspěvek

Jednoduše, zatímco ta starší říkala teď dělejte tohle, teď tohle, ta druhá si sedla a říkala když se vám chce dělat tohle, tak to dělejte, když se vám chce dělat tohle dělejte to. Vrcholem bylo, když bez upozornění sáhla sestře na nohy. Tedy přesně prsty na nohou a to byl konec. Sestra je na to moc háklivá a protože to bylo neočekávané se lekla a kontrakce se skoro zastavily. V tom okamžiku tam stoupil lékař, koukl na graf a řekl, uděláme císaře. Přitom podle slov jejího muže by stačilo jí zvednout a nechat jí projít se po chodbě - během noci se po tomhle vždy kontrakce prohloubily a měly správný průběh.

Také podezřívám sestru, že trochu vyváděla - znám jí moc dobře a taky se asi nechtěla moc hejbat. Ona se nechce hejbat téměř nikdy.

Ve zprávě bylo napsáné, že minimko šlo špatně do porodních cest. Jenže její muž tvrdí, že všechno ukazovalo na klasický bezproblémový fyziologický porod. Viděl všechny monitory a vyšetření, ale není průbojný a tak nic neprosadil - porody vést umí.

0/0
1.6.2012 13:48

Nina Krásná

Re: Přečetla jsem část diskuze a mám také jeden příspěvek

dítě poznalo, že doktor nemá atestaci a nechtělo ven ;-D diskuse s magory fakt nemají cenu :-P

+4/0
1.6.2012 15:56

jita

Re: Přečetla jsem část diskuze a mám také jeden příspěvek

Pustili jí v pátek a v pondělí jí muž vezl zpátky - ten den se okolo jizvy ukázaly divné puchýře a během půl hodinové cesty do nemocnice okolí jizvy modralo. V nemocnici na to koukli, nasadili antibiotika a prohlásili - doma jste se něčím nakazila(máte tam bordel). Druhý den jí s houkačkou vezli do fakultní nemocnice, protože to bylo horší a horší - skoro umírala. Muš zařizoval, že v nemocnici budou mít volný operační sál na gynekologii. Příčina - gangréna vnitřní břišní stěny. Dodnes jsem nepochopila jak se během jednoho dne do pevně zašité hojící se jizvy dostane nějaký patogen, který udělá rotyku uvnitř, že to venku není vidět a až uvnitř se dostatečně rozmnoží, teprve potom napadne jizvu a tkáň okolo.

0/0
1.6.2012 13:41

jita

Re: Přečetla jsem část diskuze a mám také jeden příspěvek

Osobně bych doma nerodila, ale porodnici bych vybírala trošku jinak než sestra, která mohla jít do porodnice v nemocnici, kde pracoval její muž. Tam bz měla by po celou dobu jednu PA - muž byl tak domluvený, ale ona si prosadila svou. Takže  v té nemocnici potom strávila celý měsíc, když tam řešili to co v té vybrané dle předddporodní euforie skvělé porodnici zfušovali.

0/0
1.6.2012 13:52

Osszever

Re: Přečetla jsem část diskuze a mám také jeden příspěvek

Pekny pohled z druhe strany barikady. Toto je asi jedna z veci, které způsobí, že žena raději rodi doma. Nákazy, záměny miminek, zfušované a možná i zbytečné operace .. docela to chápu.

0/0
1.6.2012 23:23

sestakp

OK

Ano, ženy mohou rodit doma, ale...

S tímto názorem se dá souhlasit do doby, než se začnou řešit následky. V případě, že dojde ke komplikacím a následně fyzické, nebo psychické újmě, žena, která v době porodu myslela jen na sebe a své EGO jde za státem pro podporu (na péči, vozidlo atd), nebo dítě odloží do ústavu (čest výjimkám).

V současnosti je možné využít tzv. ambulantní porody, kdy v případě, že je vše fyziologické (podle paní autorky) matka odchází domů ze zdravotnického zařízení v řádu hodin, ale v případě komplikace je po ruce kvalifikovaný personál. Vše je o domluvě? Není tomu tak. Podle nedávného rozsudku nejen, že má žena právo rodit doma (ano má), ale zdravotnické zařízení ji musí zabezpečit kvalifikovanou porodní asisitentku a to i v případě, že ta s tím nesouhlasí. Otázka: Co se bude dít v případě komplikací a zdravotní újmy? Zhrzená matka se bude domáhat odškodnění na tom zdravotnickém zařízení.

PS. Kdyby má žena rodila doma, tak jsme stále bezdětní. Takhle máme 2 děti.

+8/0
1.6.2012 12:32

PeTaX

Re: OK

Jestliže s tím nesouhlasí, pak se jí stát vtírá do soukromí. (Což dělá rád.) Jestliže jste se rozhodli řešit to klinickou cestou, je to Vaše právo, nikoliv povinnost.

+2/0
1.6.2012 12:41

Tramp_007

Re: OK

Nejhorsi kdyz se ideologie zamontuje do konkretnich veci.....

+1/0
1.6.2012 12:45

lord Acton

Re: OK

v tomto případě se nerozhoduje jen o ženě, ale i o dítěti. Touto optikou by jakékoli kontrolování zacházení s dětmi ze strany rodičů bylo "vtíráním do soukromí"..

0/0
1.6.2012 12:55

Osszever

Re: OK

Žena která rodí doma = Žena, která myslí jen na sebe a na své ego. To je pěkný nesmysl. A to postscriptum je taky prapodivné.

0/0
1.6.2012 12:44

drunek_angel

Re: OK

Ehm a na co takova zena jineho mysli? Dela to kvuli svemu diteti, ktere muze zabit? Dela to kvuli svemu muzi, ktery se o to vic stresuje? Povidejte.

+8/0
1.6.2012 12:46

sestakp

Re: OK

Úplně jednoduše. Těhotenství bylo v pořádku, ale při porodu došlo k přidušení a díky reakční době v řádu minut se podařilo oba kluky zachránit. Oba skončili na JIP. Kdyby probíhal porod doma, tak by reakce trvala desítky minut a to si myslím, že je sakra rozdíl. Rozdíl mezi zdravým a postiženým, nebo mrtvým dítětem.

+4/0
1.6.2012 13:49

Tajemný muž

Re: OK

R^R^R^

0/0
1.6.2012 13:20

ivuskli

Tato volba

je soukromá věc mezi ženou a bohem, pánové. A proč do toho nemají chlapi kecat? Protože následky nese vždycky nejvíc žena a dítě. Mají postávat před chalupou, posedávat nervozně v předpokoji a modlit se, aby všecko dobře dopadlo. Ale hlavně o ničem nerozhodovat. Takže nechápu, co se do toho montuje chlápek z ODS. Ale pozor, ani jakákoli ženská nemůže za jinou převzít její zodpovědnost. Všechny, kdo jsme to zažily, víme, o čem mluvím.

+1/0
1.6.2012 12:31

drunek_angel

Re: Tato volba

Jiste a dite je majetkem matky, otec ho jen zivi a soud v CR k tomu v pripade rozvodu taky tak pristupuje ;-) Boze slepice jako jste vy by se mi chtelo zbavit svepravnosti.

+10/0
1.6.2012 12:33

ivuskli

Re: Tato volba

proč se všichni tak vztekáte? to si vážně myslíte, že za každou ženu může rozhodnout někdo jiný? samozřejmě že po domluvě s manželem, napsala jsem to možná malinko s nadsázkou, ale ve finále to tak je a nikdo to z vás nesejme. Dítě není majetkem nikoho, ani strany, ani státu, ani matky, ani otce...jen ta odpovědnost za jeho zrození je v rukou ženy, protože prostě do té doby je součástí jí samotné. Ä když prostě nemá štěstí, celý život si to nese právě ona nejvíc. To není nic k závidění, pánové. A máte právo rozhodovat o úplně jiných věcech, tak o co jde? To se má sejít komise a vymáčknout nějaká politická strana, aby ženským vnutili, kde a jak mají rodit?

+2/0
1.6.2012 15:10

drunek_angel

Re: Tato volba

Proc se vztekam? Protoze to rozhodnuti neprislusi matce a to protoze ji dite nepatri. A ze je jeji soucasti? No a co? Globalne jde o to, aby rozhodnuti bylo na tech, kdo za nej ponese zodpovednost. Bude to platit danovy poplatnik? Pak rozhodnuti nalezi politikum. Bude ho zivit otec? Pak nalezi rozhodnuti jemu. Bude se o nej starat matka? Pak je rozhodnuti i na ni. Proste ten kdo ponese dusledky, ten ma pravo rozhodovat. Ne ze matka si rekne, ze chce u porodu relaxovat, dite treba ochrne a matka ho posleze vrazi do ustavu nebo na nej bude brat dozivotni rentu od statu a od otce, ktery byl proti, ale s vyzivnym nemuze ze zakona nic delat.

+1/0
1.6.2012 15:48

ivuskli

Re: Tato volba

ach jo. Ukažte mi jedinou matku, která chtěla u porodu relaxovat a přivést na svět ochrnuté dítě, které pak strčí do ústavu a bude z něj týt do konce života, ti si fakt děláte p*del ?!? (pokud se jí to stalo a věděla to brzy, opět se musela rozhodnout, optimálně ruku v ruce  s mužem (tj. pokud nějakého měla), o tom, zda bude dítě žít, a věřte tomu, že to musí být sakra těžký rozhodnutí).

Takže sumárně: O děcku mají rozhodovat politici, otec a matka? co když budou mít jiný názor? Sorry ale to je ta pitomá kolektivní zodpovědnost, kterou pak ve finále nemá nikdo. Proč ji nenechat tam, kde  přirozeně patří? stejně to tak je a jakékoli plky v diskusi na tom nic nemění :-) . Tak se mějte, pánové, jdu se zahrabat do popela.

0/0
1.6.2012 17:00

Osszever

Re: Tato volba

Jo jo, další důvod pro větší ekonomickou soběstačnost žen. Potom i když si vezme nějakého konzervativního mamlase s diktátorskými sklony zaměreného na peníze (podobnost s některými diskutéry čistě náhodná) tak bude mít v takovýchto čistě ženských věcech větší svobodu rozhodování.

0/0
1.6.2012 23:15

jonok1

Re: Tato volba

Ja se nevztekám, pouze vám musím sdělit, že následky nenese pouze žena a dítě. To si možná neuvědomujete, protože nedokážete uvažovat v souvislostech. V klidu si nad tím popřemýšlejte. :-)

+1/0
1.6.2012 16:33

ivuskli

Re: Tato volba

za dítě nesou odpovědnost rodiče,  za pitomé zákony můžou naši politici, kteří se nemůžou domluvit ani na tom, za co by odpovídat měli ;-€ . A daňoví poplatníci jim vesele platí výdaje. To by mělo daňové poplatníky zajímat více než skutečnost, kde rodí ženy. FAKT.

0/0
1.6.2012 17:10

PeTaX

Re: Tato volba

to hodně velký blábol.

+2/0
1.6.2012 12:38

prying

Re: Tato volba

Proč do toho taháš ods? Ta paní to nahodila jako vábničku a hned se toho někdo chytí.

0/0
1.6.2012 12:43

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS